TRÉNINGY

Pravidelné tréningy v našom fitness centre nájdete v našom tréningovom rozpise

ČO JE TO WORKOUT?

Workout je viac ako len efektívna cesta ako cvičiť a dostať sa do formy. Je hlavne o tom, byť v živote tým najlepším jednotlivcom, ako môžeš. To znamená trénovať svoje telo fyzicky, psychicky tak ako aj jesť zdravo a viesť aktívny životný štýl po celý svoj život.

Takže čo to teda je? WORKOUT je kombináciou viacerých zložiek

Funkčný pohyb: To obsahuje akýkoľvek pohyb, ktorý môžete vidieť v každodennom živote okolo seba ako napríklad: drep, skákanie, zdvíhanie/prenášanie objektov, šplhanie, hádzanie a podobne. Tieto mechaniky a typy pohybov sú vštepené do našej DNA už po tisícročia. V živote ale aj v športe musí telo a myseľ pracovať ako jednotka aby dokončili rôzne úlohy. Vo Workoute používame rôzne funkčné pohyby, aby sme trénovali svoje telo pracovať ako celok a aby sme sa tak zlepšili v športe ale najmä živote samotnom.

Neustále meniaci sa, rôznorodý tréning: Špecialitou Workoutu je práve to, že sa na nič nešpecializuje. Zameriava sa práve na to, aby sme boli schopní vykonať akúkoľvek úlohu, ktorá nám príde do cesty. Workout je iný každý deň a podnecuje vždy inú stránku nášho výkonu a kondičky. Workouty môžu mať od 2 do 50 minút. Líšia sa tiež pohybmi, váhou, počtom opakovaní a.t.ď. Jediný zmysel prečo sa niekedy cvičenie zopakuje je, aby sme videli svoje zlepšenie čierne na bielom.

Vysoká intenzita: Intenzita cvičenia samozrejme závisí na úrovni cvičiaceho, ale všetci z nej môžu profitovať. Keď to zjednoduším, intenzita je množstvo sily vygenerovanej počas workoutu. Môžeme ju zmerať jednoduchým vzorcom: (Sila x vzdialenosť)/čas. Čím viac sily vieme vygenerovať počas workoutu, tým viac fit sme.

Pre koho je WORKOUT?

Najlepšie na Workoute je, že je navrhnutý tak, aby bol univerzálne nastaviteľný. To robí Workout perfektným fitness programom pre každého, bez ohľadu na skúsenosti. Nastavujeme váhu a intenzitu cvičenia. Nemeníme tréningový plán. Potreba olympískeho športovca a našich starých rodičov sa líši v stupni zaťaženia, nie v druhu cvičenia. Každý človek potrebuje určitý druh fyzického zaťaženia, či už je profesionálny športovec, alebo len nosí nákup a stará sa o domácnosť.