baner ostsluzby

MASÁŽE A SOLÁRIUM

U nás nájdete profesionálne masáže vykonávané absolventom strednej zdravotníckej školy v odbore masér a diplomovaný fyzioterapeut. Ponúkané druhy masáže: klasická masáž, športová masáž, lymfodrenáž a mäkké techniky. Klienti môžu využiť aj naše solárium.

Masáže od profesionála: Jakub Zákutný

Som absolventom strednej zdravotníckej školy v odbore masér a diplomovaný fyzioterapeut. Momentálne som šudentom Ústavu športu a rekreácie. Svojím klientom ponúkam klasickú a športovú masáž, manuálnu lymfodrenáž a mäkké techniky.

Kontakt na rezerváciu masáží:
Jakub Zákutný, mobil: 0918 475 774, mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript., Gymstar – fitness centrum, Michalovská 2, 040 01 Košice

Názov službyCena
Klasická masáž 25min. 12 EUR
Klasická masáž (chrbát/celotelová) 50min. 20 EUR
Klasická masáž (chrbát/celotelová) 90min 32 EUR
Športová masáž 30min. 15 EUR
Športová masáž (chrbát/celotelová) 60min. 25 EUR
Športová masáž (chrbát/celotelová) 90min. 35 EUR
Mäkké techniky 30min. 12 EUR
Manuálna lymfodrenáž 60min. 20EUR
Manuálna lymfodrenáž 90min. 30 EUR
Časový harmonogramČas
Pondelok od 17:00
Utorok od 17:00
Streda od 16:30
Štvrtok od 13:00
Piatok podľa dohody
Sobota podľa dohody
Nedeľa podľa dohody

Masáže:

Klasická masáž

Klasická masáž prináša hĺbkové uvoľnenie, odstraňuje únavu, preťaženosť, svalové kŕče, obnovuje pohyblivosť stuhnutých a bolestivých svalov. Pozitívne pôsobí proti stresu aj depresii, odbúrava napätie, napomáha k psychickej rovnováhe. Patrí k najviac využívaným druhom masáže.

Je vhodná pre ľudí s ochoreniami pohybového aparátu, s bolesťami chrbta. Jemná masáž pri chronických reumatických ochoreniach, pri rekonvalescencii a regenerácii. Pre ľudí s poruchami spánku, a pre tých, ktorí potrebujú znížiť psychické napätie a stres.

Účinky klasickej masáže

Podporuje prekrvenie kože, vyprázdňovanie povrchových žíl, lymfatických ciev, sekréciu potných žliaz, vstrebávanie opuchov či výronov, zlepšuje výživu a činnosť tkanív, kĺbov a šliach. Zmierňuje bolesti. Spôsobuje značné prekrvenie predovšetkým svalového a väzivového aparátu, ale sekundárne aj vnútorných orgánov. Dochádza pri nej k zrýchleniu metabolizmu, vyplaveniu odpadových látok (napr. Solí vápnika, kyseliny mliečnej, vody ...) do kapilárneho a lymfatického riečiska. Výsledkom týchto zmien je zlepšenie činnosti tkanív a zníženie bolestivosti. Dráždením svalových nervových zakončení – proprioreceptorov sa zlepšuje výživa svalov.

Reflexne a zmenou prekrvenia masáž ovplyvňuje vzdialené orgány a má celkové pozitívne účinky na organizmus. Má povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť, centrálny nervový systém, podporuje imunitu. Upravuje spánok, pôsobí relaxačne, pomáha uvoľňovať psychické napätie.

Klasická masáž – zdravotné kontraindikácie:

 • horúčkové ochorenia, infekčné ochorenia
 • akútny zápal
 • krvácavé ochorenia
 • nádorové ochorenia
 • ochorenia dutiny brušnej spojené so zápalmi alebo spojené s krvácaním (žalúdočný či dvanástnikový vred, nádory tráviaceho traktu a pod.)
 • pokročilá ateroskleróza, osteoporóza
 • kŕčové žily (varixy) (masáž je možné vykonávať s obmedzeniami)
 • gravidita (masáž je možné vykonávať s obmedzeniami)

Športová masáž

Športová masáž tvorí dôležitú súčasť prípravy amatérskych aj vrcholových športovcov, ktorí chcú opakovane podávať športové výkony a zároveň čo najúčinnejšie predchádzať vzniku trvalého poškodenia organizmu.

Športová masáž je vhodná najmä pre športovcov, ale tiež pre mohutnejšie postavy, ktoré by bežnú masáž vnímali len ako hladenie. Podstata športovej masáže spočíva v silnejšom prítlaku a dôkladnejšom masírovaní napätého svalu.

Vychádza z techniky klasickej masáže. Táto masáž je ale výdatnejšia, rýchlejšia a tvrdšia. Masér používa viac dráždivých hmatov, ktoré majú svalstvo športovcov dokonale prehriať a zvýšiť jeho elasticitu. Masáž má športovcov zbaviť únavy a pripraviť ho na ďalší plný výkon.

Športová masáž pozostáva z razantnej formy masáže zameranej špeciálne na fyzické telo a jeho pohybový aparát. Dokáže účinne pomôcť k rýchlej úľave svalov a uvoľneniu kože.

Súčasne stimuluje lokálne lymfatické dráhy k odplavovaniu odpadových látok a kyseliny mliečnej zo svalov, prehrieva stuhnutú kožu a podkožie a hĺbkovo sa premasírujú svaly vrátane ich úponov.

Najčastejšie sa športová masáž používa:

 • ako príprava na športový výkon
 • ako pomoc pri rozcvičovaní alebo počas dlhotrvajúcej záťaže
 • ako pomoc pri strečingu
 • ako pomocník pri zotavovacích procesoch po záťaži
 • pre podporu doliečovania zranenia
 • na navodenie psychickej pohody a relaxácie

Rozdiely v športovej masáži vznikajú aj podľa toho, či ju absolvujete pred výkonom alebo po ňom. Líšia sa v spôsobe vykonania. U športovcov je vysoko žiadaná na zvýšenie fyzickej kondície alebo na uvoľnenie po fyzickej záťaži.

Ak sa vykonáva táto masáž pred športovým výkonom, masér využíva silnejší tlak a rýchle masérske hmaty na zahriatie (prekrvenie) svalov. Ak chcete uvoľniť a zregenerovať unavené a namáhané svaly po fyzickej záťaži, využíva sa jemné relaxačné trenie.

Manuálna lymfodrenáž

Manuálna lymfodrenáž je liečebná masáž, ktorá pôsobí na lymfatický systém. Je vykonávaná veľmi jemne a pomaly a má výrazný upokojujúci účinok. Pôsobí preventívne na lymfatický systém, zlepšuje jeho funkciu a urýchľuje odtok únavových a odpadových látok z tela. Dokáže pozastaviť a viditeľne zmierniť celulitídu. Táto masáž je bežne vykonávaná aj v kozmetických salónoch. Na tvári odstraňuje rôzne opuchy, kruhy pod očami a zlepšuje napätie pokožky tváre, ktorá po nej pôsobí vyhladene. Je vhodná pre neustále vystresovaných ľudí a tiež pre ženy, ktorým záleží na vzhľade. V porovnaní s klasickou masážou sa jedná o veľmi jemnú masáž, pozostávajúcu z pomalých pohybov. Pomocou tejto metódy sa z tela odplavuje prebytočná tekutina a odpadové látky, čím sa organizmus detoxikuje a posilňuje sa imunitný systém.  Pravidelná aplikácia spojená s cvičením pôsobí na úbytok tukových buniek a využíva sa na zmiernenie prejavov pomarančovej kože – celulitídy. Ide o jemnú techniku, časovo náročnú, ktorá má za úlohu podporiť a posilniť dosiaľ zachovanú resorpčnú a transportnú funkciu lymfatického systému. 

Po tejto masáži sa budete cítiť veľmi príjemne, telo je prekrvené, tonus pokožky sa jemne mení a celkovo sa vám lepšie dýcha.

Problémy, s ktorými sa stretávajú najmä ženy sú pocit ťažkých nôh, opuchy, pocity únavy, celulitída a oslabenie celkovej imunity. Lymfodrenáž pomáha spriechodňovať lymfatické cievy a pomáha odstrániť prebytočnú vodu z tela. Príčinami ukladania vody a ochabnutosti je väčšinou nedostatok pohybu alebo jednostranná záťaž.

 V dnešnej dobe, vďaka sedavému zamestnaniu, nedostatku pohybu, väčšina populácie trpí zníženou imunitou, prebytočným ukladaním tuku. To všetko úzko súvisí  s nedostatočne cirkulujúcim lymfatickým systémom a v dôsledku toho zlou funkciou obličiek a pečene.

Mäkké techniky

Metóda masáže za použitia mäkkých techník spočíva v preťahovaní kože v riasach, tlaku na príslušné body v mäkkých tkanivách a posune fascií. Pri tejto masáži sa nepoužíva olej. Je to veľmi účinná technika masáže pri odstraňovaní problémov a bolestí spôsobených blokádami hlavne v oblasti krčnej chrbtice, v oblasti medzi lopatkami a krížovej oblasti. Uvoľňuje skrátené povrchovo uložené svaly a šľachy. Zlepšuje zrak, látkovú výmenu, uvoľňuje chrbát a zmierňuje bolesti.

Vhodná najmä pre ľudí so sedavým zamestnaním, pri dlhej práci za počítačom, pre ženy trpiace bolesťami hlavy a šije pred menštruáciou, pre ľudí s migrénami, so stuhnutým krkom a ramenami.

PRÍDITE NÁS POZRIEŤ

Telefón:
0949 451 266

E-mail:
gymstar@gymstar.sk

Sociálne siete:
facebook.com/gymstarkosice

Kde nás nájdete:
Michalovská 2, 040 01 Košice

Dostanete sa k nám:
autobusovými linkami číslo
17 10

električka zastávka Spoločensky pavilon
6 9R

Otváracie hodiny:
Pre členov klubu s platnou čipovou kartou
PON-PIA: NON STOP
Pre nečlenov a majitelov Multisport kariet
PON-PIA: 10:00 - 21:00